Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Młoty, klucze udarowe

( ilość produktów: 24 )

Udar mechaniczny to system, który ułatwia wykonywanie wielu prac. Obecny w wiertarkach pozwala na wiercenie w najtwartszych materiałach, młot udarowy wyburzeniowy pozwala na precyzyjną i szybką pracę.  Profesjonaliści wykorzystują zaawansowane sprzęty, do domowych potrzeb wystarczą nam te o niższych - co nie znaczy gorszych - parametrach. Młot udarowy będzie pomocny podczas zbijania kafelków czy renowacji chodnika w przydomowym ogródku. Możemy dostosować poziom regulacji drgań. Udar przydaje się nie tylko w pracach remontowo-budowalnych. 

Klucze udarowe to narzędzia, które zrewolucjonizowały pracę w niejednym warsztacie mechanicznym. Ich zastosowanie ułatwia i przyspiesza odkręcanie zapieczonych śrub. Przydaje się zwłaszcza w przypadku, gdy śruby, którymi przymocowane jest koło samochodu do piasty, nie chcą odejść za pomocą zwykłego klucza. Używanie standardowego sprzętu "na siłę" wymaga od nas nie tylko dużego nakładu energii, ale także może przyczynić się do awarii - uszkodzenia narzędzia, zerwania śruby, a nawet uszkodzenia felgi, jeżeli klucz się ześlizgnie ze śruby. Na ratunek przychodzą nam jednak klucze udarowe - z ich pomocą zapieczoną śrubę można odkręcić nawet w przeciągu 2 sekund! Po co więc utrudniać sobie wymianę koła, skoro można sięgnąć po lepsze narzędzie, które zaoszczędzi nam wysiłku? 

W związku z ogromnym zainteresowaniem kluczami udarowymi, ich producenci stworzyli szeroką ofertę dla wszystkich, którzy rozważają ich zakup. Przede wszystkim na rynku dostępne są klucze udarowe zasilane z sieci, klucze akumulatorowe oraz klucze udarowe pneumatyczne. Na czym polega różnica między nimi?  

Klucze udarowe zasilane z sieci to narzędzie prostsze w użyciu, które nie jest wymagające pod kątem zarówno obsługi, jak i przechowywania. Do ich podłączenia potrzebujemy jedynie gniazdka z prądem. Ich dodatkową zaletą jest także stosunkowo niska cena, która zależy od mocy urządzenia. Sama moc wpływa z kolei na czas rozpędu mechanizmu - niektóre z nich można użyć po 2-3 sekundach od uruchomienia narzędzia. To jeszcze nie wszystko. Klucze udarowe zasilane z sieci mogą działać jedynie po podłączeniu do sieci 230 V. Ich użytkowanie ograniczone jest także długością kabla. Ten problem można jednak rozwiązać przy pomocy zwykłego przedłużacza. 

Drugi z typów - klucze akumulatorowe, cieszą się dużą wygodą i swobodą użytkowania. Jednak ze względu na wewnętrzną baterię i ładowarkę, są to urządzenia nieco droższe. Praca takiego młota ograniczona jest również stopniem naładowania baterii - po jej rozładowaniu klucz udarowy wymaga podpięcia do źródła ładowania. W ostatnich latach na rynku pojawiły się jednak akumulatory litowe, które bardzo wolno ulegają naturalnemu rozładowaniu. Raz naładowany akumulator potrafi odpalić nawet, jeżeli maszyna nie była użytkowana przez okres do 4 miesięcy. 

Nowością na rynku są także klucze udarowe pneumatyczne. Te z kolei wymagają podłączenia do wydajnego kompresora – jeżeli takiego nie posiadamy, nie będziemy mogli skorzystać z narzędzia. Nie zmienia to mimo wszystko faktu, że klucze udarowe pneumatyczne są wysoce wydajne i służą na wiele lat. Trzeba się jednak liczyć z tym, że są dość głośne.

pixel